59c65c2d810c4f911d706e3255556052

David Praznik

Ustanovitelj in glavni urednik projekta Jabolko.org, Apple Certified Support Professional, pisec ter navdušenec Apple-ovih rešitev. Skrbi za organizacijo in ideje. Je ideator in oblikovalec, ki lepim stvarem daje uporabno vrednost.

Kako do iWork in iLife brezplačno?

Ste vedeli, da vam po namestitivi preizkusne različice paketa iWork (Pages, Numbers, Keynote) ali iLife (iMovie, iPhoto, GarageBand), Apple ponudi brezplačno nadgradnjo programov v polno različico? Da, povsem legalno.

OS X Mavericks: če dostop preko SMB2 ne deluje

Se vam je zgodilo, da povezave preko SMB2, po namestitvi OS X Mavericks, niso več dostopne? Obstaja rešitev.

Jutri bo na voljo iPhone 5s in iPhone 5c - znane so tudi cene

Jutri, minuto čez polnoč, bo Si.mobil kot prvi v Sloveniji največjim navdušencem ponudil omejene količine telefona iPhone 5s. Znane so tudi cene.

Video Applovega iPad dogodka 2013 in TV oglasi

Za ogled so na voljo videi Applovega iPad dogodka in TV oglasi.

Na voljo je iOS 7.0.3

Od torka je na voljo nova posodobitev za iOS 7.

OS X Mavericks: ustvarimo namestitveni USB ključ

Z opisanim postopkom boste lahko ustvarili sistemski USB ključ za sveže nameščanje OS X Mavericks.

Preberi cel članek Število komentarjev: 0

Kaj lahko pričakujemo danes?

Danes ob 19. uri bo Applov posebni dogodek, kjer bodo predstavili nove izdelke. Že veste katere?

Preberi cel članek Število komentarjev: 0

Video: je bil iOS 7 narejen v programu Microsoft Word?

Oblikovalec Vaclav Krejci je dokazal, da je grafični vmesnik iOS 7 možno oblikovati tudi v Wordu.

Preberi cel članek Število komentarjev: 0

iPhoto: kako skrijemo določene fotografije

Ste vedeli, da lahko v iPhoto, izbrane fotografije skrijete iz seznama prikazanih sličic vaše foto-knjižnice?

Archiver 2: kako omogočimo kompresijo RAR

Šnelkurs prikazuje način, kako v programu Archiver 2 vključimo vtičnik za komresijo RAR.

Video: Wozniak, Kottke in Hertzfeld se pogovarjajo o filmu Jobs

Trije znameniti in za Apple pomebni možje, se pogovarjajo o filmu Jobs ter resničnih dogodkih, ki so jih doživljali s Stevom.

Applov dogodek bo 22. oktobra

Apple je potrdil dogodek, ki bo potekal 22. 10. 2013.

Test: 1Password 4 - program za varno shranjevanje gesel

1Password, ki je odlična rešitev za gesla in bi zaradi varnosti morala biti nameščena prav na vsaki napravi, je doživela celovito prenovo.

iOS 7: spremenimo pisavam velikost

Ker smo možnost spremembe debeline pisav že spoznali, si poglejmo še kako jih povečamo.

iPhone 5s in iPhone 5c bosta v Sloveniji na voljo še ta mesec

Znana sta datuma druge in tretje skupine držav, ko bo možno kupiti iPhone 5s in iPhone 5c. Med državami je tudi Slovenija.

iOS 7: naučite Siri pravilne izgovorjave imen

Siri je v iOS 7 dobila nov glas, hkrati pa tudi sposobnost, da jo lahko naučite, kako se izgovori ime in priimek osebe iz programa Contacts.

OS X Mavericks je že Golden Master

V podjejtu Apple so zadnjo beta različico OS X Mavericks označili z GM (Golden Master).

Opozorilo: ne nasedajte 7jailbreak.com

Kljub temu, da uradni Jailbreak za iOS 7 še ni na voljo, avtor strani 7jailbreak.com trdi drugače.

iOS 7: pohitrimo sistem

Ste eden tistih, ki z iOS 7 niso zadovoljni, ker naprava deluje počasneje? Imamo rešitev.

Test hitrosti med iPhone 5S vs 5C vs 5 vs 4S vs 4 vs 3Gs vs 3G vs 2G

Primerjava hitrosti med vsemi različicami naprav iPhone. Od iPhone 2g do iPhone 5c in iPhone 5s.