Uvozimo video iz iPhoto v iMovie

Nejc Žorga Dulmin, 23. January 2012 v Šnelkurs z značkami video, iphoto, imovie.

iPhone poleg fotografiranja omogoča tudi snemanje videa (kot tudi večina fotoaparatov). In ko bomo želeli fotke in video prenesti na Maca, bomo uporabil iPhoto in kar izbrali, naj uvozi vse, kar je na telefonu. To je čisto v redu, in s tem ni nič narobe, a kaj, če želimo video iz iPhoto uvoziti v iMovie?

V iMovie želimo video uvoziti, ne samo zaradi boljše organizacije, vendar tudi zaradi hitrosti in preglednosti. Ko v iMovie namreč z levega menija izberem iPhoto Videos (slika zgoraj), bo iMovie prikazal vse posnetek, ki jih imamo v iPhoto. To pa lahko traja kar nekaj 10 sekund, saj mora pregledati celotno iPhoto knjižnico in “prebrati” vse posnetke. Ko bo naš video enkrat v iMovie, tega čakanja ne bo več. Pa pojdimo po vrsti …

1. Ustvarimo nov dogodek

Iz menija izberemo File > New Event in mu določimo ime.

2. Izberemo posnetke

V oknu s posnetki izberemo posnetek, ki ga želimo uvoziti. Če želite izbrati več posnetkov, držite tipko cmd med izbiranjem (klikanjem).

3. Uvozimo izbrane posnetke

Izbrane posnetke povlečemo v novi dogodek (uporabimo metodo povleci&spusti). Potrdimo z OK.

4. Zaključek

Tako, posnetke smo uvozili in pripravljeni so za urejanje v iMovie. A pazljivo, posnetki so še vedno v knjižnici iPhoto! Izbrišemo jih tako, da odpremo iPhoto in jih ročno pobrišemo (v iMovie jih žal ne moremo direktno pobrisati). Pa uspešno montažo!