Remote Buddy Express

David Praznik, 7. October 2011 v Mac z značkami apple-remote.

Ni edini, a je zagotovo najbolj priljubljen app za daljinec Apple Remote, ki komunicira z različnimi programi, vključno z orodji operacijskega sistema OS X.

Glavne funkcije Remote Buddy Express

• Upravlja več kot 100 programov,
  • omogoča virtulano miško in tipkovnico
  • Mousespot: označi pomebnejše elemente v predstavitvah,
  • funkcijski meni, ki se pojavi na zaslonu (ponuja vse funkcije),
  • brskalnik datotek, ki omogoča iskanje in odpiranje datotek v datotečnem sistemu,
  • integrirana knjižnica za večrepdstavne datoteke (podpira EyeTV, iTunes, VIDEO_TS mape in ostalo),
  • enostavno mapiranje funkcijskih gumbov s pomočjo zaslona,
  • zagon funkcij sistema Sleep, Shutdown ter Reboot sistema,
  • kontrola sistemskih nastavitev.

AJAX Remote funkcije

Remote Buddy Express ima integriran tudi AJAX Remote. To je dinamična spletna aplikacija za upravljanje Mac računalnika z iPhonom ali napravo iPod touch. Glavne lastnosti so:

• upravljanje na dotik (gestures),
  • posebej narejeno okolje za vodenje predstavitev (ogled slike v živo),
  • v živo prenos videa neposredno iz iSight kamere povezanega Mac računalnika,
  • zaslonska tipkovnica,
  • kontrola programa iTunes in prenos njegove knjižnice,
  • kontrola EyeTV.

Glavne aplikacije, ki jih Remote Buddy podpira

Adobe Acrobat, Adobe Reader, Adobe Lightroom, AirFoil, Aperture, Capture One, DivX Player, DVD Player, EyeTV, Front Row, GarageBand, Google Earth, iPhoto, iTunes, Keynote, MPlayer OSX Extended, NeoOffice Impress, OpenOffice.org Impress, PhotoBooth, Plex, PowerPoint, Preview, QuickTime Player 7, QuickTime Player X, Spotify, VLC media player in ostali. Za celoten seznam podprtih aplikacij si oglejte seznam.

Sistemske zahteve in strojna oprema

Buddy se dobro razume z Mac računalniki, ki poganjajo OS X Snow Leopard ali OS X Lion. Strojna oprema mora vključevati vgrajen Apple IR sprejemnik in Apple Remote daljinec. Za uporabo AJAX Remote pa je potreben tudi iPhone ali iPod touch, ki je povezan preko WiFi v isto omrežje kot Mac, ki ga uporabnik želi upravljati.

Remote Buddy Express stane 15,99 EUR, na voljo pa je v Mac App Store. Obstaja tudi njegov večji brat Remote Buddy, ki poleg prej omenjenega podpira še Sony PS3 Remote, Nintendo Wii Remote ter ostalo. Zanj je potrebno odšteti 19,99 EUR in je na voljo tudi kot 30-dnevna preizkusna različica. Remote Buddy ni na voljo v trgovini App Store ampak na spletni strani proizvajalca.