Hitro brisanje sporočil v aplikacijah Messages in Mail v iOS

Janez Starc, 2. December 2011 v Šnelkurs z značkami mail, ios, messages.

Urejanje sporočil v aplikacijah Messages in Mail opravimo tako, da kliknemo na zgornji gumb Edit. V aplikaciji Mail se nahaja na desni strani, v Messages pa na levi. Po kliku na gumb Edit, (ne)želena sporočila označimo in jih z gumbom Delete izbrišemo.

Najhitrejši način brisanja želenega sporočila je, da ga podrsamo s prstom. Prikaže se gumb Delete, na katerega tapknemo. Če smo si medtem premislili in sporočila ne želimo izbrisati, pa s prstom podrsamo ali tapknemo kje drugje na zaslonu.

Dodatna nastavitev

Arhiviranje sporočil elektronske pošte je možnost Googlovega Gmail računa. Kadarkoli arhivirate sporočilo v svojem Gmail računu, se sporočilo arhivira oziroma se skrije v All Mail mapo. Sporočilo tako ni več vidno v Inbox. V aplikaciji Mail pa si lahko poljubno nastavimo, če želimo uporabljati možnost arhiviranja (Archive) ali izbrisa (Delete) sporočil. Izbris omogočimo v nastavitvah Settings > Mail, Contacts, Calendars > e-poštni račun, kjer Archive Messages nastavimo na OFF.